مجید خوشپور

مجید خوشپور

"Be the change you wish to see in the world"

یک ویلا در لواسان در خیابان کمربندی برای هوشمندسازی به ما پیشنهاد شد. سیستم تهویه مطبوع این ویلا به این صورت است که در تابستان، فن کویل ها وظیفه خنک کردن ساختمان و در زمستان، سیستم گرمایش از کف وظیفه گرم کردن ساختمان را دارد. ما برای این ویلا کلیدهای جدید TIS مدل مارس را پیشنهاد کردیم که علاوه بر قابلیت کنترل ۱۲ سرخط روشنایی در هر فضا ، می تواند با ترموستات داخلی خود فن کویل را نیز کنترل کند. مسئله ای که به وجود آمد این بود که در این ویلا باید این امکان نیز قرار داده می شد که در زمستان امکان جابجایی سیستم گرمایش از گرمایش از کف به فن کویل وجود داشته باشد.

TISremoteبعد از کمی تحقیق و پرس و جو از واحد تحقیق و توسعه گروه Smart Home، به این نتیجه رسیدیم که کلیدهای مارس جدید قابلیت کنترل فن کویل و گرمایش از کف را به صورت مجزا و با یک ترموستات دارند و با این حساب شما در یک اتاق به جای ۳ کلید مجزا برای روشنایی و ترموستات فن کویل و ترموستات گرمایش از کف، از یک کلید هوشمند مارس استفاده می کنید!

سیستم صوتی
پاسداران
یه خانم میانسالی یه سیستم صوتی میخواست که بتونه موزیک یا صدای تلویزیونشو در سرتاسر خونه داشته باشه، همچنین اسپیکر ها سقفی باشند که فضایی از خونه اشغال نشه
ما براشون ۴ تا اسپیکر سقفی monitor audio خریدیم که در فضای اتاق پذیرایی نصب شه و ۸ تا اسپیکر AAP که در ۴ اتاق نصب شه. آمپلی فایر هم از پایونیر خریدیم مدلVSX-1122.
سیستم رو نصب کردیم و چند تا موزیک با ولوم -10db پخش کردیم که مشکلی نداشت اما قرار شد بعدا سیستم رو تحویل بدیم.
هفته بعد کارفرما با من تماس گرفت و اعلام کرد که آمپلی فایر بعد از ۱ دقیقه پخش آهنگ خود به خود خاموش میشه. ما رفتیم به محل و دیدیم که مشکل از داغ شدن آمپلی نیست. آقایی اونجا بود و مدام میگفت که آمپ و اسپیکرها مچ نیستند که این اتفاق میفته. شما برید متخصص پایونیر رو بیارید که بگه مشکل چیه. اینجا بود که من به گوگل مراجعه کردم! سرچ کردم:
Amplifier shuts down in 2 minutes
نتایج جستجو رو خوندم و دلایل زیر برای این قضیه مطرح شده بود:
۱- یکی از خروجی ها بیش از حد مجاز جریان میکشه
۲-گرمای بیش از حد
۳-گرد و خاک محیط
و چند دلیل دیگه که اصلا محتمل نبودن
خلاصه صبح فرداش من اهم متر رو برداشتم و رفتم از اسپیکر ها اهم گرفتم. دیدم از ۴ اسپیکر پذیرایی، ۳ تا ۸ اهم نشون میده و یکی ۱ اهم !!!
گفتم حتما اون اسپیکر دچار مشکل شده. با کمی دقت دیدیم که صدای کمتری از ۳ اسپیکر دیگه تولید میکنه. گفتم پس حتما سوخته یا نیم سوز شده Frown
با امین اسپیکر رو از سقف باز کردیم و بردیم پایونیر. اونجا تست کرد و گفت اسپیکر سالمه!
گفتیم حتما سیم کشی مشکل داره. سیم کشی رو تست کردیم دیدیم سالمه! اما مشکل حل شده بود و اسپیکر رو نصب کردیم و دیگه آمپ خاموش نشد!!Sealed
فک می کنید مشکل از کجا بود؟؟؟Tongue Out